Фільми і мораль
5 липня 2011 року Верховна Рада прийняла поправки до статті 15 Закону України «Про кінематографію» щодо порядку видачі державного посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів. Відтак для отримання платного дозволу суб’єктам кінематографії доведеться чекати висновків експертної комісії протягом 25 днів. Якщо комісія виявить у фільмі елементи пропаганди війни, насильства, жорстокості, фашизму і неофашизму, спрямовані на ліквідацію незалежності України, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, приниження нації (чи особистості), неповаги до національних і релігійних святинь, а також ті, які пропагують невігластво, неповагу до батьків, наркоманію, токсикоманію, алкоголізм та інші шкідливі звички, то в ліцензії буде відмовлено.
«Дорогу додому» побачили
в Києві
У липні в столичному «Кінопалаці» відбувся допрем’єрний показ документальної короткометражної стрічки «Дорога додому», яка навесні здобула приз глядацьких симпатій Міжнародного Нью-Йоркського фестивалю незалежних кіно- і відеофільмів (New York International Independent Film and Video Festival). «Дорога додому» – назва приватного американського притулку в Одесі, де підлітки з неблагополучних родин намагаються знайти дорогу в доросле життя. Реґіна Мар’яновська (режисер) – студентка Академії кіно в Парижі – створила альманах із портретів кількох безпритульних. Історії «героїв» суголосні долям багатьох покинутих сім’єю та державою дітей. Переглянути стрічку глядач, очевидно, зможе на фестивалях документального кіно «Docudays» і «Молодість».
Кіноспадщина на Першому Національному
Проект «Кіноспадщина України на Першому Національному», ініційований Мінкультури, приурочений до 20-річчя Незалежності України, триватиме в серпні – вересні 2011 року. Фільми кіностудії ім. О. Довженка з 1 серпня демонструватимуть щодня, окрім вихідних, у пообідньому ефірі з нічним повтором (загалом – 34 стрічки). Перед телесеансом враженнями від роботи над картиною ділитимуться актори, режисери; до розмови приєднуватимуться критики й кінознавці. Окрім того, на прес-конференції міністр культури Михайло Кулиняк запевнив, що є підстави найближчим часом ситуацію з кіновиробництвом змінити на краще.
Майстер-класи в Центрі Курбаса
18 липня в Центрі Леся Курбаса (Київ) розпочався тривалий цикл майстер-класів для молодих українських митців (віком до 35 років, що вже мають професійний досвід), організований спільно з Театральним інститутом ім. З. Рашевського (Варшава). Проект надає можливість учасникам вдосконалити свої професійні навички та ознайомитися з практикою сучасного польського театру. Його метою є також започаткування широкої співпраці між польськими та українськими театральними діячами, закладення основи для створення театральної копродукції (зокрема, список контактів учасників майстер-класів буде переданий польським партнерам для використання у подальшому співробітництві). Заняття та тренінги поділені на три блоки: хореографія, театральна режисура і драматургія, кожен з яких завершується публічною презентацією результатів. Проект розпочався з майстер-класів з танцювального театру під керівництвом засновника одного з найвідоміших польських театрів танцю – «Dada von Bzdulow», співорганізатора фестивалю «Гданська корпорація танцю» Лешека Бздила. За його словами, в Польщі майстер-класи є основним способом освіти в галузі сучасного театру впродовж останніх 20 років. Художній керівник Експериментальної студії танцю EST у Кракові Івона Ольшовська показала київським глядачам свій перформанс «Spacer». Наступний блок тренінгів, з театральної режисури, стартував 29 серпня під керівництвом Наталії Корчаковської та Павєла Пассіні. В центрі уваги опинилися такі аспекти режисерської діяльності, як створення авторського сценарію до вистави та робота режисера над акторською імпровізацією. 24 жовтня розпочнеться цикл тренінгів з драматургії під керівництвом Малґожати Сікорської-Міщук та Себастіяна Маєвського, присвячений, зокрема, американським методикам створення драматургічного тексту. Учасники майстер-класів отримають сертифікати Театрального інституту
ім. З. Рашевського.
Нагороди Одеського кінофестивалю
З 15 по 23 липня відбувся ІІ Одеський МКФ. За цей час його глядачі могли побачити 3 світові, 10 міжнародних та більше 40 національних кінопремШєр. В конкурсну програму ввійшли 14 фільмів з усього світу: від Гонконгу та Уругваю до країн Скандинавії та Східної Європи. Майже всі конкурсні фільми представляли на фестивалі члени знімальних груп. Гран-прі отримав фільм французької режисерки Селін Шьямма «Дівчинка-шибеник» («Tomboy»), приз за кращу режисуру – бельгієць Оліас Барко (фільм «Убийте мене, будь-ласка»), за кращу акторську роботу – актриса Керен Бергер за фільм «2 Night»(режисер Рой Вернер, Ізраїль), спеціальний приз журі – «Притулок» Драгомира Шолєва (Болгарія) і «Термін придатності» Федерико Вейроха (Уругвай), приз глядацьких симпатій – «Альманія: ласкаво просимо до Німеччини» Ясмін Самдерелі (Німеччина). До цьогорічного журі фестивалю під керівництвом польського актора і режисера Єжи Штура увійшли: актриса, режисерка та співачка Марія де Медейруш (Португалія), актриса театру та кіно Ада Роговцева (Україна), продюсер, режисер та сценарист Валерій Тодоровський (Росія), кінокритик, генеральний секретар ФІПРЕССІ Клаус Едер (Німеччина). Окрім конкурсної програми, на фестивалі були продемонстровані численні ретроспективи українського, французького, російського та європейського кіно.
«Собачий вальс» на Одеському кінофестивалі
Короткометражний фільм Тараса Ткаченка «Собачий вальс» отримав приз «Найкращий український фільм» у конкурсі «Українська лабораторія» на ІІ Одеському кінофестивалі. Фільм є частиною альманаху «Закохані в Київ», де загалом представлено вісім короткометражок молодих українських режисерів. Виробник – студія «INQ PRODUCTION STUDIO» на чолі з продюсером Володимиром Хорунжим. Ще раніше фільм «Рука» з цього ж альманаху дістав три нагороди на «Відкритій ночі». «Собачий вальс» – це історія двох самотніх людей похилого віку, що відчайдушно тримаються за своє минуле. Минуле, яке зникає навіть фізично. Адже тихі двори і будинки, в яких вони живуть, зносять. Нещадно наступає нова, більш прагматична епоха. І між двома самотніми пенсіонерами зароджується справжнє кохання. Сценарист фільму Ія Мислицька, оператор Олексій Назарук, художник Владлен Одуденко. В ролях: Микола Олійник, Ада Роговцева, Олександр Ігнатуша, Інна Капінос.
Едуардові Митницькому – 80!
4 серпня 2011 року видатному театральному режисерові, народному артистові України та Росії, художньому керівникові Театру драми і комедії на лівому березі Дніпра Едуардові Марковичу Митницькому виповнилося 80 років. Його остання постановка – «Три сестри» за А. Чеховим – стала подією театрального життя; її відзначило й журі цьогорічної «Київської пекторалі» премією «За кращу режисерську роботу». «Культурний спадок передається незримими шляхами – як культура сприйняття, культура мислення, культура почуттів. Урешті-решт, світ не такий страшний, коли є театр», – запевняє майстер. «Лівобережці» запросять глядачів на відкриття сезону 9 вересня 2011 року.
Езоп: тлумачення Михайла Голубовича
Луганський обласний український музично-драматичний театр у липні завершив сезон прем’єрою – виставою за п’єсою бразильського драматурга Гільєрмо Фігейредо «Лисиця і виноград» (оповідь про байкаря Езопа, що був рабом у філософа Ксанфа). Режисер Володимир Московченко розповів, що волів знайти роль, яка за фактурою і психологією підійшла б народному артисту України Михайлові Голубовичу. Глядачі звикли бачити Голубовича переважно в революційних, вольових ролях, тоді як Езоп – абсолютно новий досвід актора і художнього керівника театру М. Голубовича.
Фільм про Георгія Гонгадзе знімають... у Росії
У Росії за сприяння найпопулярніших телекомпаній розпочато зйомки фільму про вбивство українського журналіста Георгія Гонгадзе. Про це заявила автор картини Ірина Чернова: «Є ситуації, коли ми просто відчуваємо, що цю тему потрібно зафільмувати, що вона буде мати попит – і ми її знімаємо». Якщо роботи виконуватимуться за планом, до річниці смерті Гонгадзе (у вересні 2011 року) в російському телеефірі відбудеться прем’єра стрічки. Робоча назва фільму – «Вбивство, яке змінило Україну».
«Від Дня Перемоги – до Дня Незалежності»
До кількох дат – свого 80-річчя, на відзнаку 70-річчя початку Великої Вітчизняної війни і до 20-річчя Незалежності України кінотеатр «Жовтень» спільно з кіноконцерном «Мосфільм» подовжили благодійний проект – ретрокінофестиваль «Від Дня Перемоги – до Дня Незалежності»: «Які були ми молоді…». Кияни старшого покоління, ветерани воєн, пенсіонери, малозабезпечені мешканці столиці могли безкоштовно відвідати кінотеатр і переглянути на великому екрані стрічки, які стали кінокласикою: «Оповідь про те, як цар Петро арапа оженив»
О. Мітти (1976), «Успіх» К. Худякова (1984), «Людина з бульвару Капуцинів» А. Сурикової (1987).
Проекти, що пройшли до другого етапу конкурсу кінопроектів
Наказом Державного агентства України з питань кіно від 19 серпня 2011 року № 14 «Про затвердження списку проектів, що пройшли до другого етапу конкурсу кінопроектів» затверджено список кінопроектів. Загалом – 51 робота: неігрові (9), анімація (5), ігрові (19), а також дебюти (ігрові к/м – 12, ігрові п/м – 3, неігрові – 3). Серед режисерів заявлених фільмів Кіра Муратова, Анатолій Матешко, Олесь Санін, Степан Коваль, Надія Кошман, Валентин Васянович та ін. Список майбутніх фільмів розміщено на офіційному сайті Держкіно.
Уперше в рамках конкурсу на отримання державних коштів відбудеться нова для вітчизняного кінопростору процедура – пітчинг проектів. За результатами його проведення між переможцями Державне агентство України з питань кіно на цьогорічну реалізацію проектів розподілить 70 млн. грн. бюджетних коштів.
Корисні статті для Вас:  
  |