Начальнику Головного
управління культури й
охорони пам’яток
держадміністрації м. Києва
О.П.Биструшкіну
Шановний Олександре Павловичу!
Під час спілкування зі слухачами у прямому ефірі передачі «На перетині думок» радіоканалу «Культура»
16 серпня прозвучала цінна пропозиція — відкрити у столиці України кінотеатр повторного фільму, де б глядачі могли за помірну ціну переглядати фільми минулих років, ретроспективи відомих режисерів та акторів українського кіно, дитячі фільми тощо. Копії, очевидно, зберігаються у колекції київського прокату та в Національному центрі Довженка. З правами на показ також можна залагодити, адже мотивація підтримки українського кіно — більш ніж достатня. Поява такого кінотеатру посприяла б виправленню незбагненної ситуації, що склалася з українським кіно, коли фільми, які виходили впродовж років незалежності, не можуть потрапити до глядачів.
Кінотеатром повторного фільму міг би стати один із тих, що на Хрещатику, — чи «Орбіта», чи «Дружба». Судячи з кількості дзвінків до студії, кияни скучили за українським кіно, хотіли б дивитися фільми. А оскільки нових фільмів виходить мало (2005 року — три ігрових повнометражних), то складати репертуар могли б фільми минулих років, кінокласика, короткометражні неігрові та дебюти.
Вірю, що Ви не тільки доброзичливо поставитесь до цієї пропозиції, а й зробите все можливе для її реалізації. Зі свого боку я зобов’язуюсь допомагати у складанні репертуару, якщо буде необхідність — в організації зустрічей з кінематографістами.
З повагою
Лариса Брюховецька, головний редактор журналу «Кіно-Театр», секретар Національної спілки кінематографістів.
КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ, МИСТЕЦТВ ТА ОХОРОНИ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ
01004, м. Київ, бульв. Т.Шевченка, 3, тел.: (044) 279-61-09, факс: 279-59-64
Головному редактору
журналу «Кіно-Театр»,
секретарю Національної
спілки кінематографістів України
Л.І. Брюховецькій
Шановна Ларисо Іванівно!
У відповідь на Ваш лист стосовно відкриття в м. Києві кінотеатру повторного фільму, де глядачі могли б переглядати фільми минулих років, ретроспективи відомих режисерів та акторів, повідомляю, що «Дружба» (вул. Хрещатик, 25) та «Орбіта» (вул. Хрещатик, 29) перебувають у довгостроковій оренді ТОВ «Кінотеатр Дружба-Орбіта», створеного на базі трудових колективів.
У кінотеатрі «Орбіта» встановлене унікальне обладнання для демонстрування стереофільмів (плівка стереозображення) та перегляду фільмів у спеціальних окулярах.
З метою створення сучасних кінокультурних центрів столиці адміністрацією кінотеатрів заплановано проведення реконструкції та модернізації приміщень:
кінотеатру «Орбіта» — з жовтня 2005 року;
кінотеатру «Дружба» — з січня 2006 року.
Після завершення ремонтних робіт у зазначених кінотеатрах, буде врахована Ваша пропозиція щодо підтримки українського кіно, включення до репертуару фільмів вітчизняних кіновиробників.
З повагою
В.о. голови комісії з реорганізації
та припинення діяльності ГУКМ та ОКС
Є.Стьопін
Від редакції. Аналогічний лист до Головного управління культури було надіслано і від Національної спілки кінематографістів України. Національний центр О. Довженка надав редакції повну інформацію про наявність у колекції архіву копій українських фільмів і висловив готовність надавати їх для демонстрації в кінотеатрі. Залишається чекати, коли можливість дивитися українські фільми буде надана.
Корисні статті для Вас:  
  |