За висловом французького письменника Антуана де Сент-Екзюпері, людське спілкування є найвищим благом і радістю у житті.
Саме таку щиру радість спілкування близьких по духу людей уже 26-й рік поспіль несе молодіжний театр «Юність» Вижницького коледжу прикладного мистецтва імені В.Ю. Шкрібляка на Буковині.
Вочевидь невеличке гірське містечко Вижниця має якусь особливу мистецьку ауру, яка підживлює його мешканців. Свого часу вона спричинила до появи славнозвісної «Смерічки» Левка Дутківського з солістами Василем Зінкевичем та Назарієм Яремчуком; відомого далеко за межами України самодіяльного танцювального колективу «Смеречина»; самодіяльного театрального колективу районного Будинку культури, який днями відсвяткував 105-ту річницю із дня свого заснування.
І на тлі цього мистецького розмаїття на рівних яскраво сяє молодіжний театр навчального закладу, перша вистава якого відбулася у віддаленому вже в часі – 1984 році.
За чверть століття до свята музи театру Мельпомени М. Козубовська – незмінний режисер, викладач іноземної мови, голова циклової комісії загальноосвітніх, гуманітарних та суспільно-природничих дисциплін, відмінник освіти України, лауреат обласної педагогічної премії імені О. Поповича та районної літературно-мистецької премії імені Г. Гараса залучила понад тисячу своїх вихованців.
Постійний склад трупи налічує більше 50 чоловік, а це майже кожен шостий студент навчального закладу.
Враховуючи те, що театр – особлива школа засвоєння молодою людиною моральних і естетичних цінностей суспільства через художні образи, створені драматургом, у процесі щорічної роботи відбувається великий позитивний вплив як на самодіяльних акторів, так і на глядацьку аудиторію, якою є студенти коледжу.
Уже протягом багатьох років творчі задуми режисера допомагають втілювати у життя викладач коледжу і за сумісництвом постійний та неперевершений актор В. Малиш, а також музичний керівник і звукорежисер, без фонограм якого неможлива постановка вистави, М. Пинзару.
Окрім численних виступів на сцені актового залу коледжу, молодіжний театр є частим гостем районного Будинку культури. Він є лауреатом багатьох фестивалів і конкурсів, зокрема обласного конкурсу театральної майстерності «Чисті роси» серед колективів вищих навчальних закладів I–IV рівня акредитації; обласного огляду театральних колективів «Театральна весна»; ХІІІ-го та XVIII-го міжнародних гуцульських фестивалів.
За роки свого існування самодіяльний театр здійснив постановку близько 50 п’єс національної та світової театральної класики, сучасних драматургів.
Сьогоднішня репертуарна афіша колективу говорить сама за себе – «За двома зайцями» М. Старицького; «Запечатаний двірник» Ю. Федьковича; «На перші гулі» С. Васильченка; «Сватання на Гончарівці» К. Основ’яненка; «Приборкання норовливої» В. Шекспіра; «Ніч перед Різдвом» М. Старицького; «Норовиста» В. Лазорика.
Прем’єру останньої молоді аматори з успіхом відіграли в сесійній залі Вижницької районної Ради перед ветеранами органів місцевого самоврядування району.
Значною мірою успіх роботи театрального колективу залежить від таланту, енергії і невтіленої свого часу заповітної мрії стати актрисою його багаторічного керівника. Весь її творчий запал вихлюпується у грі вихованців. Їхні успіхи і оплески глядачів стали певною компенсацією за нереалізовану мрію про сцену.
Багаторічну історію сценічного життя самодіяльних акторів передають фотографії – їх режисер зібрала в товстенному альбомі; існує також ціла відеотека записаних на плівку спектаклів.
На моє запитання що для неї самої значить студентський театр і що, відповідно, він значить для розвитку сучасної молодої людини, Марія Петрівна відповідає стисло, але водноча емоційно: «Театр – це той простір, де живе краса людських відносин. Зусилля педагогічного колективу нашого творчого, мистецького навчального закладу спрямовані на формування у майбутніх митців бажання відтворювати навколишню красу, перш за все – людяність. І якщо в цьому виховному процесі є і моя скромна частка як викладача і багаторічного керівника театрального колективу, варто пишатися своєю працею».
Корисні статті для Вас:   Олексій Кравчук "Важливо шукати в театрі прояв любові"2011-10-02   Любов Боровська:"Душа повинна працювати"2011-10-02   Юрій Розстальний: "Віднайти таїну, яка б тривожили глядача"2011-08-14     |