«Таємниця»
В одному з кінотеатрів Чернігова відбулась прем'єра фільму «Таємниця» (режисер Євген Сидоренко, автор ідеї та виконавець головної ролі Микола Бичук). В основі – п'єса «Беатріче Коцюбинського» чернігівського письменника Анатолія Покришня. Йдеться про стосунки Михайла Коцюбинського та Олександри Аплаксіної. У стрічці задіяні актори чернігівських театрів.
Серіал «Чорнобиль»
Українська телепрем’єра «найкращого серіалу всіх часів», за версією IMDb, «Чорнобиль» відбулася на каналі «1+1». П’ятисерійний проєкт від НВО був у ефірі 18, 19 та 20 червня. Продюсер та сценарист стрічки Крейґ Мезін зазначив: «Я сподівався, що якась кількість американців подивиться серіал. Я сподівався, що хтось у Британії його подивиться. Більше за все я дуже, надзвичайно хотів, аби люди в Україні, Білорусі та Росії подивилися його. Головне – українці та білоруси, адже саме вони стали головними жертвами аварії. В мене є друзі в Україні, тож я знав – я мушу бути дуже обачним. Тому що українці – дуже гордий народ, і небезпідставно. І, я думаю, дуже втомилися повсякчас бачити, як їхню країну чи культуру хибно показують. Тож я хвилювався. І 26 квітня ми поїхали до штаб-квартири ООН, де показали уривки послам України й Білорусі – вони дивилися разом. І в них на очах були сльози.
Правда в тому, що для мене це більше, ніж просто серіал. Я думаю, це так для багатьох – це історія справжніх людей, які жили й помирали. Дуже важливо вчасно зупинитися, не загравати з цією історією. Але я зачарований цією частиною світу. Цією частиною світової історії. Не сумніваюся, рано чи пізно я повернуся до одного з багатьох неймовірних сюжетів Східної Європи. Ще не знаю коли, але про Чорнобиль я сказав усе, що хотів».
За словами Сергія Мирного, одного з ліквідаторів, на сьогодні серіал – найпотужніше, наймасовіше, найбільш технологічно зроблене кінематографічне висловлювання на тему Чорнобиля: «Дуже важливо, що воно зроблене в домінантному культурному форматі – форматі серіалу. Цей серіал – ще один крок у спробі зрозуміти Чорнобиль».
Рада з державної підтримки кінематографії
своїм рішенням (№ 40) від 07.06.2019 постановила відхилити заяву Дмитра Томашпольского щодо виключення можливості впливу експерта Гармаша Юрія Тимофійовича на оцінювання кінопроекту «Білий лев» шляхом виключення його з персонального складу експертної комісії напряму «Ігрові повнометражні фільми художньої та культурної значущості (авторські), національні». Заступник голови Ради С. О. Зленко, секретар Ради Є. В. Коваленко.
Ця ж Рада на своєму засіданні 10 липня 2019 року затвердила на 2019 рік обсяг фінансування в сумі 114 500,0 тис. грн бюджетних коштів на виробництво (створення) та розповсюдження документальних, просвітницьких, анімаційних фільмів, фільмів для дитячої аудиторії (з урахуванням художньої та культурної значущості), фільмів художньої та культурної значущості (авторських фільмів) та фільмів-дебютів (державна підтримка в обсязі до 100 відсотків включно загальної кошторисної вартості виробництва відповідного фільму).
Держкіно України
«Німі ночі-2019»
У Києві та Одесі 20–23 червня відбувся Фестиваль німого кіно та сучасної музики «Німі ночі», де показали шість фільмів, які ще донедавна вважались утраченими, у новому музичному супроводі сучасних музикантів з України, Білорусі, Литви, Великобританії та Австрії. Фільми об’єднано в три секції. «Знято в Україні» – авангардний фільм Івана Кавалерідзе «Штурмові ночі» (1931) та комедія «Пригоди полтинника» (1929) Акселя Лундіна, одна з небагатьох уцілілих німих дитячих комедій, нещодавно повернута в Україну з російського Госфільмофонду. «Репатріація» – твори світового кіно, зняті за участю кіномитців українського походження: ліричний етюд «Мій син» режисера Євгена Червякова (1928, «Совкіно») у головній ролі – Анна Стен. Тривалий час фільм вважався втраченим під час Другої світової війни. Місцями понівечену фрагментовану прокатну копію знайдено в Музеї кіно в Буенос-Айресі лише 2008 року. Драма «Карусель» (1923, Швеція), знята Дмитром Буховецьким, уродженцем Білої Церкви, майстром історичних екранізацій 1920-х студій «Paramount», «Universal» та «MGM». «Австрійська класика» – фільми з Австрійського кіноархіву з нагоди двостороннього року культури «Австрія–Україна»: «Маленька Вероніка» (1930, реж. Роберт Ланд) – один із шедеврів австрійського кіно, нещодавно віднайдений у французькому архіві та відреставрований Австрійським кіноархівом. Саундтрек до нього створив і виконає музикант KMET, який має українське коріння. «Місто без євреїв» (1924, реж. Ганс Карл Бреслауер). Повна версія фільму на плівці знайшлася випадково в 2015 році на барахолці в Парижі. Стрічку відновлено зусиллями Австрійського кіноархіву та понад 700 донорів і 2018 року повернуто на екрани.
Права на показ української стрічки купила компанія HBO
Американська кабельна і супутникова мережа компанії HBO придбала права на телепокази та розміщення на VOD платформі в країнах Центральної Європи української стрічки режисера Олександра Жовни за його ж сценарієм «Історія Лізи». Показ почнеться з 1 травня 2020 року в Чехії, Словаччині, Угорщині, Польщі, Румунії, Молдові, Хорватії, Словенії, Сербії, Косово, Чорногорії, Боснії та Герцеговині, Македонії, Болгарії. «Історія Лізи» – психологічна драма про дві закохані пари. Двоє з чотирьох – це люди з синдромом Дауна. В українських кінотеатрах фільм планують показати восени 2019 року.
«Додому» вийде в прокат у Китаї, Франції та Великобританії
Дебютна повнометражна стрічка кримськотатарського режисера Нарімана Алієва «Додому» (EVGE) з Ахтемом Сеїтаблаєвим у головній ролі вийде в прокат в Китаї, Франції та Великобританії. Сценаристи – Наріман Алієв та Марися Нікітюк. На 10-му Одеському МКФ «Додому» Нарімана Алієва здобув головний приз. Світова прем’єра відбулася в травні 2019 року в Каннах у конкурсній програмі «Особливий погляд». У липні «Додому» (EVGE) став найкращим фільмом МКФ у Бухаресті (BIFF). В український прокат стрічка вийде 7 листопада.
«Мої думки тихі» в Карлових Варах
Дебют режисера Антоніо Лукіча (студія Toy Cinema) нагороджено спеціальним призом журі програми East of the West 54-го Карловарського МКФ. Це трагікомедія, історія про молодого звукорежисера Вадима. Зазнавши безлічі невдач у роботі та особистому житті, він має перспективу розпочати все спочатку. Просте завдання – записати голоси закарпатських тварин – може стати його шансом назавжди залишити «незручну Україну» й вирушити в «привабливу Канаду». Подалі від проблем. Однак усе виявляється набагато складнішим, коли головним супутником у новій роботі виявляється найменш підходяща для цього людина – Вадимова мама.
Стрічка «Земля Івана» – серед семи найперспективніших
До участі в індустрійній секції Docs in Progress 54-го Міжнародного кінофестивалю у Карлових Варах відібрано український документальний проект «Земля Івана» (Ivan’s Land), що реалізовується за підтримки Держкіно. У секції візьмуть участь сім проєктів із усього світу. Найбільш перспективний отримає грошову нагороду розміром п’ять тисяч євро.
Над картиною «Земля Івана» працює компанія MaGiKa Film. Автор сценарію і режисер Андрій Лисецький, продюсери – Геннадій Кофман та Ольга Бесхмельниціна. У центрі історії – Іван Приходько, один з останніх народних художників України. Він самоук, живе в селі, й усе, що виходить з-під його пензликів чи різця, – наївне та чесне мистецтво. Чи проміняє Іван маленьку сільську хатинку на гламурне міське життя, розливи Дніпра, сади та поля – на галерейні зали й товариство критиків та агентів?
Нагорода від Румунського національного кіноцентру
Проєкт українського фільму «Спас» режисера Максима Наконечного отримав приз індустрійної платформи Transilvania Pitch Stop 18-го МКФ у Трансильванії. «Спас», повнометражний художній дебют, отримав нагороду від Румунського національного кіноцентру (5 тисяч євро) на подальший розвиток проєкту. У цій секції було представлено ще десять учасників з різних європейських країн. «Спас» – це драма про аеророзвідницю добровольчого батальйону, яка, повернувшись додому після полону, раптом дізнається, що вагітна після зґвалтування своїм наглядачем. Видається, що дитини не буде, проте перед самим абортом героїня починає сумніватись.
Має бути фільм «Номери» за п’єсою Олега Сенцова
На Одеському МКФ показали трейлер фільму «Номери», знятий за п’єсою Олега Сенцова. Співрежисером виступив Ахтем Сеїтаблаєв. А 13 липня у Любліні відсвяткували день народження Олега Сенцова, читаючи фрагменти його книжки «Жизня», перекладеної польською мовою.
Помер виконавець ролі Овода
Російський актор Андрій Харитонов, родом із Києва, помер 23 червня. Йому було 60 років. За даними ЗМІ, чоловік довгий час боровся з онкологічним захворюванням. Про це повідомив у Facebook режисер Віталій Манський. Акторова дружина Ольга Смірягіна повідомила, що поховають Харитонова в Києві.
«Зірка Давида Черкаського»
У Києві, в маленькому залі кінотеатру «Жовтень», відбувся попередній перегляд фільму про Режисера, Людину, Художника – Давида Черкаського. Наполегливий режисер Сергій Волков ішов до цього проекту п’ять років, збираючи по крихтах матеріал, долаючи опір самого Давида Яновича.
«Помилка в діагнозі»
Завершено зйомки нового фільму метра українського кіно Романа Балаяна «Помилка в діагнозі». Дія фільму відбувається в сучасному Києві, улюбленому місті режисера, яке, за його словами, досі так і не було належним чином показане в кіно. Стрічка про гуманізм та співчуття.
Документальна стрічка про українців у Голлівуді
«З України до Голлівуду» розповідає про наших співвітчизників, що зробили свій внесок до історії «фабрики мрій». Сценарист фільму – Станіслав Сукненко (в основу лягла його книжка «To Hollywood from Ukraine» («З України до Голлівуду»)), режисери – Галина Кувівчак-Сахно і Станіслав Сукненко. Компанія-кіновиробник – FRESH PRODUCTION GROUP. Зйомки фільму проходили в Україні і США.
Корисні статті для Вас:   Віталій Чернецький: «Є достатньо людей, відкритих до нового»2019-09-11   Чорнобильська шинель2019-09-11   Рома – зовсім не Рим2019-05-11     |