Театрознавці-ювіляри
21 червня у Відділі мистецтв Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки відбувся вечір, присвячений сторіччю з дня народження відомих театрознавців Валеріана Ревуцького й Івана Піскуна. Іван Піскун найбільш відомий як один із перших дослідників Амвросія Бучми, а Валеріан Ревуцький писав, зокрема, про Леся Курбаса та березільців – Йосипа Гірняка й Олімпію Добровольську. Спогади і теплі слова звучали від їхніх колег, серед яких Лесь Танюк, Ігор Безгін, Валерій Гайдабура, Ростислав Пилипчук, Валентина Кузик, Валентина Заболотна, а також від внучатого племінника Валеріана Дмитровича – Тараса Ревуцького. Ігор Безгін, віце-президент Академії мистецтв України, вручив Тарасові Золоту медаль Академії мистецтв України, яку той передасть ювілярові в Канаду. А Людмила Красицька – праправнучка Тараса Шевченка і президент культурно-наукового фонду родини Красицьких – передала для Валеріана Ревуцького премію і диплом, що засвідчують його значний внесок в українську культуру.
ГОГОЛЬFEST-2010 все ж стартує
З 4 по 12 вересня відбудеться фестиваль сучасного мистецтва ГОГОЛЬFEST, однак у зміненому форматі. Через проблемами з приміщенням «Мистецького арсеналу» – постійною локацією фестивалю, – в якому заплановані ремонтні роботи, фестиваль спочатку скасували. Але на допомогу організаторам прийшла кіностудія ім. О. Довженка, на території якої і відбудеться фестиваль. Серед закордонних учасників театральної програми – Liquid Theatre (Росія), театри: La Colline (Франція), Plasma (Швейцарія), Kataklo (Італія) і незалежний театральный проект при Центрі ім. Меєрхольда (Росія). Від України – «Вільна сцена» (Київ), Львівський академічний театр ім. Леся Курбаса, «Воскресіння» (Львів), Центр сучасного мистецтва «Дах», Івано-Франківський театр ім. І. Франка, Угорського національного театру ім. Дьюлой Ійеша (Берегово), «Нова сцена» (Харків), Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі та інших.
Степ, джаз і мода – в новому сезоні театру оперети
15 вересня Київський національний академічний театр оперети відкриває 76-й сезон феєричним гала-концертом з прем’єрними номерами. У творчих планах – прем’єра оперети «Бал у Савойї» Пауля Абрахама (жовтень). Надзвичайна музика угорського композитора, нова стилістика вистави, складна акторська гра, режисерські імпровізації і вперше – степ у виконанні акторів театру! У репертуар повертається оперета «Циганський барон» Йоганна Штрауса. У стилі джазу на великій сцені відбудуться «Українські вечорниці або Welcome to Ukraine». Театр і моду об’єднають у новій креативній постановці: на тлі драматичного сюжету – історії з життя відомого кутюр’є і художника, – пройде фешн-показ костюмів-картин, вбрання у формі квітів та іншого фантастичного одягу. Однією з нових традицій став новорічний «Штраус-концерт» (відбудеться під кінець 2010 року). Маленьким глядачам покажуть до новорічних канікул новий дитячий мюзикл. У новому сезоні пройдуть вечори мюзиклу, інструментальної музики у виконанні солістів оркестру. У «Музичній вітальні» на початку жовтня до Міжнародного дня музики відбудеться вечір російської музики. Театр планує гастролі до Дніпропетровська, запрошений на фестивалі – у Чернівці та Бухарест.
«Своє/рідне кіно Леоніда Бикова»
Книжку Лариси Брюховецької з такою назвою 15 червня 2010 року було презентовано в Будинку актора в Харкові – місті, де Леонід Биков закінчив театральний інститут і десять років працював у Театрі ім. Т.Шевченка. Окрім авторки, перед присутніми виступили: директор Будинку актора Сергій Бичко, професор Харківського університету мистецтв ім. І. Котляревського Ніна Логвинова, актриса театру ім. Шевченка Олена Тимофієнко (працювала разом із Биковим) і почесний Президент НаУКМА В. Брюховецький. Промовці згадували незабутнього Л. Бикова і підкреслювали неперехідне значення його творчої спадщини.
«Щастя моє»: фестивалі
Фільм Сергія Лозниці на ХХІ Відкритому російському КФ «Кінотавр» (червень 2010) отримав «Приз за режисуру» і «Головний приз кінознавців і кінокритиків Росії». «Приз за режисуру» Сергію Лозниці вручив Жоель Шапрон – Віце-президент «UNIFRANCE» у справах Східної Європи і представник відбіркової комісії МКФ у Каннах (картина була в конкурсі Каннського МКФ, проте нагороди не отримала). За словами її продюсера Олега Кохана, вже укладено угоди про кінотеатральні покази фільму більше як у 20 країнах (зокрема у Франції, Німеччині, Греції, Португалії). Прем’єра і прокат картини в Україні заплановані на вересень 2010 року. Також фільм «Щастя моє» здобув гран-прі кінофестивалю «VOICES» у Вологді. Програму з десяти дебютних (та других за ліком) картин європейських режисерів розглядало міжнародне журі, очолюване Сергієм Бодровим. 15 липня «Щастя моє» показали у Єревані, в конкурсі МКФ «Золотий Абрикос». Московичі переглянули фільм 10 липня в кінотеатрі «Піонер» в рамках програми «Відлуння фестивалю VOICES».
VIII «Мазепа-фест»: кіно в нерозважальному форматі
Уже восьмий рік успішно і ревно плекає своє дітище – фестиваль мистецтв «Мазепа-фест» – його засновник і директор, народний депутат, голова Полтавської обласної організації Товариства «Просвіта» Микола Кульчинський. Фест, який уже має досить виразне обличчя і приваблює дедалі більше учасників з різних куточків України, традиційно знайомить полтавців і гостей міста з класикою та новинками українського кіно, авторської пісні, етнічної і рок-музики. Цього літа він так само розпочався днем українського кіно. Глядачі побачили документальний фільм лауреата Шевченківської премії Сергія Буковського «Живі», в основу якого лягли унікальні свідчення і документи про Голодомор, та почули розповідь про те, як знімали цю стрічку (увінчану десятком престижних фестивальних нагород, однак нецікаву для українського телебачення), із вуст співпродюсера і дружини знаменитого режисера Вікторії Бондар. До кінопрограми фестивалю увійшов документальний фільм – «Небезпечно вільна людина» Романа Ширмана (про Сергія Параджанова), а також дві ігрові картини – «Райські птахи» Романа Балаяна і «Мелодія для шарманки» Кіри Муратової. На кінопоказ завітав відомий український актор, виконавець однієї з головних ролей у «Райських птахах» Сергій Романюк. Мали прибути й інші актори, але через підступи міської влади фестиваль довелося розділити на дві частини, червневу і липневу, тому не всім удалося узгодити графік виступу.
Тетяна Дениско
Колін Серро дбає про
екологію
Французька кінорежисерка Колін Серро об’їздила багато країн світу, досліджуючи загрозу для здоров’я людини від надмірного захоплення сільгоспвиробників гербіцидами, пестицидами і генною інженерією. Відомий господарник із Полтавщини Семен Антонець, який вирощує екологічно чисту продукцію, – один з героїв її фільму «Локальні підходи до глобальної шкоди». Стрічку було показано цього року на Каннському кінофестивалі, а в червні – в Києві, в Будинку кіно.
Призи І Одеського
міжнародного
16–24 липня 2010 року відбувся І Одеський МКФ. У конкурсі було 16 картин: з Індії, Японії, Перу, США, Канади, Великобританії, Голландії, Франції, Німеччини, Іспанії, Італії, Польщі, України, Росії. Україну презентовала стрічка «Пістолет Страдіварі» Олексія Луканьова (спільне виробництво Україна–Росія), одну з головних ролей зіграв Олексій Горбунов. Організатори позиціонують фестиваль як свято розумного кіно і концептуального гумору. Міжнародне журі очолював голландський режисер Йос Стеллінг. Приз «Кращий фільм» і «Приз глядацьких симпатій» здобула картина «Дітям до 16...» (режисер – Андрій Кавун, оператор – Сергій Михальчук; Росія). Фільм ілюструє любовний трикутник між сучасними молодими людьми та споживацьке ставлення героїв (зокрема і до вічних цінностей). Приз «Кращий режисер» отримав Юліуш Махульський (Польща) за фільм «Колискова». Краща акторська робота – Яапа Снайдерса (фільм «Кондитер» Аннемарі ван де Монда, Голландія). «Спеціальний приз журі» розділили перуанські брати Даніель і Дієго Вега (фільм «Жовтень») та американський режисер Девід Лі Міллер (фільм «Моє самогубство»). Президент ОМКФ Вікторія Тігіпко повідомила, що наступний фестиваль відбудеться 15–23 липня 2011 року.
Альтернативне ТБ
За інформацією журналу «Бізнес-клас», обсяг українського ринку телереклами – 350 млн дол. Ці дані були озвучені на круглому столі «Нішеві телеканали: взаємодія з рекламним ринком», проведеному в рамках Днів кабельного телебачення України-2010
Короновані сценаристи
Переможці цьогорічного конкурсу «Коронація слова» в номінації «Кіносценарії» – Ія Мислицька та Валентин Васянович за сценарій «Креденс».
Корисні статті для Вас:   Мей Вест – кінодіва-бунтарка2017-11-11   Лист Міністру культури і відповідь Міністерства2018-01-01   Біографія як видовище2018-01-01     |